" Umiej cieszyć się z piękna, które wokół nas..." 
.
 Jubileszu szkolnictwa w Krężnicy Jarej - zapraszamy do obejrzenia i komentowania rozpoznanych osób na zdjęciach. 
14 października 2017 roku w Dniu Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy wyjątkowy Jubileusz. Oto bowiem mija 100lat od początków szkolnictwa w Krężnicy Jarej. W pierwszym okresie nauka odbywała się w domach prywatnych, potem w budynku wzniesionym w latach 20-tych, wreszcie uczniowie przenieśli się do obecnego gmachu. I tak uparty i nieustanny trud kształtowania serc i umysłów młodych ludzi przez oddanych im nauczycieli trwa już od wieku.  Lata, które minęły, są naznaczone pracą wielu osób.
To wyjątkowe święto  niech będzie  okazją do  sięgnięcia w przeszłość:  przywołania  historii zapisanej na kartach  kronik, prześledzenia  zdarzeń z minionych lat i wspominania sylwetek ludzi utrwalonych w kadrze aparatów fotograficznych - na pożółkłych zdjęciach.
Niech będzie to również czas spotkań z tymi, którzy krężnickiej szkole oddali cząstkę siebie, tu zostawili "kawałek swojego życia" jako uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, budowniczowie szkoły. Dzięki Ich zaangażowaniu  Szkoła na trwałe wpisała się w historię Krężnicy Jarej i  gminy Niedrzwica Duża - naszej małej ojczyzny, bo jak pisał poeta:

"Z dnia na dzień tkaninę tkamy

wzorzystą dla pokolenia.

Chciałbym i blask naszej lampy

ocalić od zapomnienia."

Zapraszamy Wszystkich Państwa na Uroczystą Mszę Świetą  w Kościele Parafialnym Św. Floriana
o godz.9.30 w sobotę 14 października 2017
Beata Tymczak - dyrektor szkoły.

 

Podziękowanie i zdjęcia z uroczystości.