Składka na Radę Rodziców

Szanowni Państwo

Składka na RR obowiązująca w roku szkolnym 2018/2019 wynosi:

30zł na każdą  rodzinę, której  jedno dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej, Przedszkola lub Oddziału Gimnazjalnego;

50zł na każdą  rodzinę, której dwoje dzieci uczęszcza do Szkoły Podstawowej, Przedszkola lub Oddziału Gimnazjalnego;

60 zł na każdą  rodzinę, której troje lub więcej dzieci uczęszcza do Szkoły Podstawowej, Przedszkola lub Oddziału Gimnazjalnego.

Wpłaty można dokonać bezpośrednio na konto Rady Rodziców lub u klasowego przedstawiciela RR.

W tytule przelewu należy umieścić Imię  i Nazwisko dziecka (dzieci) oraz klasę. 

Numer Konta RR:   13 8687 0009 2001 0000 0156 0002

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej 

 

Rozpoczęty właśnie rok szkolny 2017/2018 ogłaszamy Rokiem Wartości Moralnych! 

W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości. Poświęćmy ten rok szkolny na nauczanie wartości moralnych w taki sposób, by dzieci i nastolatkowie z własnej woli chcieli je praktykować.

Więcej....

 

Opłaty za obiady, kanapki i herbatę.

Wpłat za obiady, kanapki i herbatę należy dokonywać na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Niedrzwicy Dużej do 10-go dnia każdego miesiąca za poprzedni miesiąc żywieniowy. 

Numer Konta: 26 8687 0009 2001 0000 0130 0099

Aktualne informacje o wysokości opłat  dostępne są w sekretariacie szkoły.

 

Co rodzic wiedzieć powinien o nowym roku szkolnym 2017/2018?

 

Informacje dla Rodziców dotyczące zachowania bezpieczeństwa
w korzystaniu z gier komputerowych przez dzieci i młodzież:


1.    Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
2.    Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
3.    Zastanów się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
4.    Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
5.    Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
6.    Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
7.    Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
8.    Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
9.    Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
Wskazówki pochodzą z broszury pt. „Zagrożenia w Internecie. zapobieganie – reagowanie. Gry komputerowe”.  Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy.

Gdzie można uzyskać poradę?
W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów).

 

 

 

Dyżurnet.pl - Rodzicu, od ciebie zależy bezpieczeństwo twojego dziecka!!!

Najnowsze badania przeprowadzone przez NASK Nastolatki 3.0 wskazują, że prawie 60% młodych ludzi spotkało się w sieci ze zjawiskiem poniżania i ośmieszania. Wielu takich sytuacji dałoby się uniknąć gdyby rodzice w porę ostrzegli dzieci przed konsekwencjami podejmowania ryzykownych zachowań w Internecie.

Ostrzegajmy przed cyberprzemocą!

Ze wspomnianych badań wynika, że najbardziej popularną aktywnością nastolatków na profilach w portalach społecznościowych jest zamieszczanie własnych zdjęć i filmów. Deklaruje ją aż 79,3% badanych. Część z tych materiałów służy później rówieśnikom do poniżania i ośmieszania kolegów i koleżanek. Aż 58,1% nastolatków deklaruje, że spotkała się z takim zjawiskiem w stosunku do swoich znajomych. Natomiast rozpowszechnianie kompromitujących materiałów na temat swoich kolegów zauważyło 33,3% badanych.

Tym ważniejsze wydaje się ostrzeganie nastoletnich dzieci przed zbyt pochopnym tworzeniem, a tym bardziej umieszczaniem własnego wizerunku w Internecie szczególnie w kontekście, który może być odebrany jako seksualny. Takie materiały mogą być bowiem użyte przeciwko nim przez rówieśników, ale także ściągnięte i dalej dystrybuowane przez pedofili.

Dlatego warto aby rodzice uczyli swoje dorastające dzieci, jakie własne zdjęcia i filmy bezpiecznie publikować w Internecie. Ta świadomość może być niezwykle cenna dla młodzieży i ochronić je przed cyberprzemocą.

Rozmawiajmy, aby dzieci nam ufały!

Innym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem są ryzykowne zachowania nastolatków będące konsekwencją działań w sieci. Z badań NASK wynika, że 23,1% badanej młodzieży spotkało się z osobą dorosłą poznaną w Internecie! A 61,4% z nich nie poinformowało o tym fakcie rodziców. Część, co prawda, uprzedzało o tym chociaż znajomych, ale aż 28,9% nie dało znać o tym fakcie nikomu.

Wynika z tego, że nie wszystkie nastolatki zdają sobie sprawę z możliwych, niebezpiecznych konsekwencji takich spotkań, stawiając się w pozycji potencjalnej ofiary napaści seksualnej, która może być dodatkowo nagrana i umieszczona w sieci.

We wrześniu 2016 roku zespół Dyżurnet.pl rozpoczął kampanię społeczną Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!. Ma ona zwrócić uwagę użytkowników Internetu na znaczenie odpowiedniego reagowania na pojawiające się w sieci materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie nieletnich lub  prezentujące wizerunki dzieci w kontekście seksualnym.

 

Więcej o kampanii Możesz pomóc - reaguj, zgłoś! http://reagujzglos.dyzurnet.pl/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych oraz o innych zagrożeniach w internecie, poznać możliwe metody zapobiegania oraz reagowania na nie, bądź skorzystać z naszej oferty edukacyjnej zapraszamy do kontaktu z Akademią NASK na www.akademia.nask.pl.

 

7 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu.  Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI należy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Zdaniem lekarzy i psychologów, ucieczka w Internet to często jedynie objaw głębszych problemów. Problemami maskowanymi ucieczką w wirtualny świat mogą być m.in.: depresja, neurotyzm, nieśmiałość, współwystępowanie innych nałogów, niska samoocena, negatywne strategie radzenia sobie ze stresem.

Zachęcamy Państwa  Rodziców do odwiedzenia stron:

  

Znajdziecie Państwo wiele porad, ciekawych artykułów, filmików, broszur informacyjnych przygotowanych z myślą o bezpieczeństwie Dzieci i dorosłych w Internecie

A oto jeden z nich  - link do filmu Homo tabletis.

   "Uczeń w sieci" - pliki do pobrania przygotowane przez specjalistów m.in. KWP w Lublinie.  Pliki  w formie prezentacji poruszają tematy cyberprzemocy, uzależnień i przestępstw internetowych, których konsekwencje są długotrwale.  Artykuły dostępne na stronie:www.lublin.eu

 

7 grudnia 2016r pani dietetyk Adrianna Denysiuk  przeprowadziła prelekcję dla rodziców uczniów naszej szkoły na temat: "Prawidłowe żywienie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym". Garść najnowszych informacji naukowych o roli  I i II śniadania,  zaburzeniach odżywiania, niewłaściwych nawykach żywieniowych, roli aktywności fizycznej  - pani dietetyk przedstawiła w formie prezentacji, którą udostępniamy poniżej dla tych z Państwa, których nie było na spotkaniu lub powtórnie chcą przypomnieć sobie zasady prawidłowego żywienia naszych rodzin.

Prezentacja -"Prawidłowe żywienie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym" 

 

Konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół w roku szkolnym 2016/2017 odbywać się będą w poniedziałki: 17 października, 21 listopada 2016 roku 9 stycznia, 20 marca i 24 kwietnia 2017 roku w godzinach: 17.00 – 18.00.  Nauczyciele będą do dyspozycji rodziców w salach lekcyjnych i pokoju nauczycielskim. Szczegółowe informacje będą wywieszane w dniu konsultacji.

Harmonogram spotkań z Rodzicami - Szkoła Podstawowa

Harmonogram spotkań z Rodzicami - Gimnazjum