2018/2019

 Osiągnięcia plastyczne

 I Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych:

I nagroda: Agata Zięba kl.VII

 Nagrody specjalne Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka

   Dominika Mańka kl.VIII a

 Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego

Antonina Matysek VIII a

 Gminny Konkurs Plastyczny na Exlibris widokowy w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizowany przez Szkołę Podstawową w Niedrzwicy Kościelnej.

Kategoria I kl.IV-VI

 II miejsce Anna Obara

Kategoria II kl. VII -VIII, III gim.

I miejsce  Michał Gruszecki

II miejsce Patrycja Chołojczyk

  XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Grafika2018” , organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie

  wyróżnienie Zuzanna Niezgoda

 uczennica weźmie również udział warsztatach dla Laureatów w Pracowni Grafiki Eksperymentalnej Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, : "Ukryta przestrzeń" - projekty na bazie monotypii, realizacja w linorycie.

 

2017/2018

 

Konkurs na wielkanocną palmę

Uczniowie naszej szkoły z sukcesem wzięli udział w Gminnym Konkursie” Palma Wielkanocna” organizowanym w ramach Kiermaszu Wielkanocnego przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.  Zakomponowane i własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne były zgodne z tradycyjnym kanonem tej sztuki.

Do ich wykonania zostały wykorzystane naturalne materiały (suszone kwiaty, trawy, bukszpan) jak również kwiaty z bibuły. Palma wykonana przez dzieci z Punktu  Przedszkolnego zdobyła III miejsce, palma uwita przez szkolne Koło plastyczne otrzymała I miejsce, zaś prace wykonanie indywidualnie przez uczniów: Mateusza Płechę (kl.IIB) i Kacpra Parakowskiego (kl.VIIB) - eqsequo II miejsce.

 Gratulujemy ciekawych  pomysłów!

 

Nagrodzeni w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom” 

Miło nam poinformować, że uczeń III klasy gimnazjum Adrian Mańka wygrał eliminacje gminne i powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentował powiat lubelski na szczeblu wojewódzkim 26 kwietnia 2018 roku. 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy Pożarom” nagrody zdobyli:

 Na szczeblu gminnym w kategorii klas IV-VI:

 Julia Trepiak z kl. V Weronika Dyrda z kl. VI w kategorii uczniów klas VII-VIII i gimnazjum: Michał Gruszecki z kl. II Dominika Mańka z kl. VII 

Na szczeblu powiatowym w kategorii klas IV-VI:

 Weronika Dyrda z kl. VI w kategorii uczniów klas VII-VIII i gimnazjum: Dominika Mańka z kl. VII 

Dominika Mańka i Weronika Dyrda reprezentowały powiat lubelski na szczeblu wojewódzkim. Uczniów przygotowała do konkursów pani Agnieszka Zieleniak. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Dyplomy do obejrzenia tutaj :)

 

 

Szkolny Konkurs Czytelniczy "Hobbit tam i z powrotem"

zdjęcia

Informacje o osiągnięciach  uczniów w roku szkolnym 2016/2017

!

III miejsce w wojewódzkim konkursie ekologiczno-regionalnym uczennic z Krężnicy Jarej.

Tegorocznym tematem IX edycji konkursu ekologiczno-regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Suścu jest „Geografia lubelskich opowieści, legend i baśni”. Konkurs objęty jest Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewodę Lubelskiego. Temat skłonił nas do zebrania i opisania wiedzy o postaciach, wydarzeniach i osobliwościach Krężnicy Jarej, opisanych w legendach, podaniach, różnorodnych publikacjach.

Pod opieką pani Grażyny Adamek opracowałyśmy specjalne wydanie gazetki szkolnej „Śladami Naszej Małej Ojczyzny ” w której obok streszczeń dostępnych publikacji o naszej Krężnicy i wywiadu ze starszymi mieszkańcami, umieściłyśmy własne teksty. Nasza praca została bardzo wysoko oceniona, ponieważ zajęłyśmy w kategorii szkół podstawowych III miejsce. 

Bardzo się cieszymy, nie tylko nagrodami rzeczowymi, wycieczką na ścieżkę dydaktyczną „Czartowe Pole” dla uczestników, ale również tym, iż pracując nad  wydaniem gazetki poszerzyłyśmy wiedzę historyczną, świadomość ekologiczną i kulturową Naszej Małej Ojczyzny.

Weronika Dyrda, Julia Trepiak, Anna Szewczyk

Uczennice Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej

OLIMPIIADA WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA –PLUS 26. EDYCJA

Konkurs matematyczny    w naszej szkole jak również w całej Polsce odbył się 07 listopada  2016r. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze Szkoły Podstawowej. Konkurs miał formę jednoetapową, bez eliminacji wstępnych. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

Klasa 4 – 10 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Agnieszka Bartoszcze, Mateusz Bartnik i Sebastian Wożniak.

Klasa 5 – 6 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Weronika Dyrda i Julia Trepiak.

Klasa 6 –9 uczniów.

Laureaci:

V stopnia – Klaudia Opałka,

III stopnia – Bartłomiej Wraga

II stopnia – Natalia Kneć, Miłosz Górka i Magdalena Woźniak,

 

Gratulujemy!