Rok szkolny 2018/2019

28.03.2019 r. Odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, na którym naszą gminę reprezentowały w obu kategoriach zwyciężczynie etapu gminnego uczennice Zuzanna Wrona kl.VI SP  oraz Marcelina Wojtaszko kl. III gimnazjum. Obydwie zdobyły  II miejsca. Opiekun Agnieszka Zieleniak.

Zdjęcia

12.03.2019 " Warsztaty Inaczej" w oddziale przedszkolnym

 

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”-12.03.2019"

 W dniu 12 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których wzięło udział 15 uczniów z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Wrona z klasy VI oraz Marcelina Wojtaszko w klasy IIIB gimnazjum. Turniej przeprowadzono w trzech grupach wiekowych. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności zaznajomienie młodzieży z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami postępowania na wypadek pożaru i techniką pożarniczą.

Miło nam poinformować, że po dokonaniu oceny testów pisemnych komisja wyłoniła zwycięzców turnieju:

1. W grupie I szkół podstawowych klasa I-VI :

Zuzanna Wrona - uczennica Szkoły Podstawowej Krężnicy Jarej,

2. W grupie II szkół  podstawowych VII, VIII i  gimnazjalnych klasa III:

Marcelina Wojtaszko – uczennica Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej,

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zwycięzcy z poszczególnych grup będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Uczestnicy konkursu mieli oka­zję do zapo­zna­nia się z wypo­sa­że­niem średniego bojo­wego samo­chodu stra­żac­kiego, sta­no­wią­cego wypo­sa­że­nie OSP Krężnica Jara.

zdjęcia z eliminacji.

"Pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Patria” na temat II Wojny Światowej - 08.02.2019"

 W dniu 08.02.2019 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Patria” na temat II wojny światowej. Grupa zaprezentowała min. umundurowania polskich formacji zbrojnych z czasów okupacji, różne rodzaje uzbrojenia używanego w czasie II wojny światowej, wojskowe przedmioty codziennego użytku oraz opowiedziała o walce Polaków z dwoma okupantami: niemieckim i sowieckim, o legendzie hubalczyków i powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego. Na zakończenie można było własnoręcznie obejrzeć wszystkie omawiane przedmioty.
Dziękujemy!

Zdjęcia

 

Bal Absolwenta 2019

"Dzień Babci i Dziadka w klasie III - 22.01.2019"

"Dzień Babci i Dziadka - Oddział Przedszkolny - 29.01.2019"

"Jasełka - 04.01.2019"

XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej  17.11.2018

 

Wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych zwierząt klasy II

16 listopada 2018 roku uczniowie klasy II pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt mieszczącego się przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Zawieźli ogromny stos darów w postaci karmy dla zwierząt, ciepłych koców, ręczników, czyli to, co jest najbardziej niezbędne dla mieszkańców schroniska na zimę. Jednak zanim doszło do wyjazdu, dzieci zorganizowały w szkole akcję zbierania darów. Namalowały plakaty z ogłoszeniem, a w świetlicy pod opieką pani Justyny Zalewskiej własnoręcznie ulepiły magnesy z masy solnej, które posłużyły jako upominki dla każdego ofiarodawcy.

W schronisku odbyła się ciekawa lekcja oparta na prezentacji multimedialnej, dzięki której uczniowie poznali historię kilku pensjonariuszy, a zarazem pacjentów tutejszego weterynarza. Otóż żmija rogata została znaleziona na dworcu kolejowym, przyniesiony żółw miał pogryzioną skorupę, jaszczurka - obłamany pyszczek, kotek – ucięty ogonek i naderwane ucho, piesek - połamane nogi i ślady złego traktowania oraz wiele innych zwierząt zagubionych, wyrzuconych z domu lub odebranych nieodpowiedzialnym właścicielom. W tym miejscu pracują ludzie wrażliwi na los zwierząt domowych, dzikich, a także coraz częściej - ze względu na nową modę – egzotycznych, które wymagają szczególnej opieki. Dokonują oni kilkuset interwencji rocznie w naszym regionie, co niestety, bardzo źle świadczy o nas, ludziach. Często trafiają tu zwierzęta będące wcześniej prezentem upominkowym dla dzieci, a kończy się to tragicznie, bo nieprzemyślane decyzje mogą wywołać złe skutki.

Zwierzęta w schronisku nie tylko czekają na pomoc w postaci jedzenia czy ciepłego okrycia, one potrzebują nowego, dobrego i odpowiedzialnego opiekuna, a przynajmniej osoby wolontariusza, który pobawi się z nimi, wyprowadzi na spacer i pogłaszcze. Pamiętajmy, że to od nas zależy ich los.

Przecież zwierzęta to nasi przyjaciele!

Małgorzata Lubisz

zdjęcia z wyjazdu do schroniska

 

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości  11.11.2018 

"Ojczyzno moja Najmilsza" Koncert Jubileuszowy w CSK Lublin. 09.11.2018

Warsztaty Inaczej 06.11.2018 - Oddział Przedszkolny

 "Ślubowanie klasy pierwszej oraz Dzień Nauczyciela - 12.10.2018"

Dzień Papieski 16.10.2018

Ogólnopolski Konkurs dla szkół Podstawowych "Do Hymnu"  17.10.2018

Pokazy z Fizyki i Chemii 3.10.2018

Jesienne dary lasu - Oddział Przedszkolny  25.09.2018

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka KLasy 4-6  27.09.2018   

Zdjęcia

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

- zdjęcia