Wydarzenia w roku szkolnym 206/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dzień Sportu w gimnazjum 21.06.2017

 Piknik Rodzinny " Na spotkanie z Latem" - występy gimnazjalistów.

Gra terenowa "Jak dobrze znasz Krężnicę Jarą" 

W kwietniu bieżącego roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Aktywator młodzieżowy" zorganizowanym przez Fundację "Sempre a Frente".  Jego celem było zachęcenie młodzieży do działania w 3 obszarach: 1. Młodzież dla Młodzieży; 2. Młodzież dla Społeczności Lokalnej, 3. Młodzież dla Miejscowości. Uczniowie gimnazjum zaplanowali grę terenową dla swoich rowieśników. 

Celem skromnego projektu naszego gimnazjum było zaktywizowanie młodzieży, danie jej impulsu do podjęcia współpracy, zdobycie wiedzy na temat naszej miejscowości jej zasobów środowiskowych, ale także jej ciekawej historii. Uczniowie zaproponowali zorganizowanie gry terenowej, która łączyłaby w sobie element rywalizacji ze współpracą .  

Zadaniem uczestników było przygotowanie rywalizacji, rozpropagowanie gry w lokalnym środowisku, zakup potrzebnych materiałów, przygotowanie pytań, zadań, zakup nagród oraz przygotowanie spotkania integracyjnego dla wszystkich uczestników na zakończenie w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek. 

Gra terenowa odbyła się 13 czerwca. Drużyny 5 -osobowe reprezentujace otrzymały mapki oraz zestawy  17 zadań (Zostały przygotowane 3 wersje).  Wzięli w niej udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Pytania dotyczyły środowiska naturalnego Krężnicy Jarej, historii, instutucji położonych na terenie Krężnicy Jarej. 

W kategorii szkoła podstawowa wyniki były następujące: 

I m. kl. IV - 15 p. 

II m. kl. VI - 14,5 p. 

III m. kl. V - 12 p. 

W kategorii gimnazjum wyniki były następujące: 

I m. kl. IIIa - 15,5 p. 

II m. kl. II - 14 p. 

III m. kl. IIIb - 13,5 p. 

Na zakończenie projektu zorganizowano spotkanie podsumowujące dla organizatorów w pizzerii, aby podsumować działania, stwierdzić, co się udało a co nie. Wszyscy uczestnicy projektu stwierdzili, że dużo nauczyli się w trakcie realizacji projektu i chcieliby podobną inicjatywę zorganizować w przyszłym roku szkolnym. 

zdjęcia

Barbara Mirosław 

Z niemieckim w drogę - wyróżnienie dla uczniów naszej szkoły

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorgaznizowanym przez Goethe Institut "Erlebnissreise mit Deutsch" (Z niemieckim w drogę). Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie-stopklatkę, następnie w programie do grafiki dorysować chmurki i umieścić tam dowcipne dialogi zachecające do nauki języka niemieckiego. 3 osoby z naszej szkoły: Agata Zarajczyk, Michał Gruszecki oraz Adrian Mańka wykonali prace konkursowe. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie. Jako nagrodę otrzymamy pudełko "Erlebnisreisebox" - z materiałami dydaktycznymi do pracy na lekcji oraz reklamy języka niemieckiego podczas wszelkiego rodzaju eventów i świąt organizowanych w szkole. Materiały mają dotrzeć do szkoły w pierwszej połowie września. Razem z boxami otrzymamy gadżety dla uczniów. 

Wraz z wygraną nie kończy się nasz udział w projekcie. W nowym roku szkolnym nauczyciel germanista zostanie zaproszony na szkolenia metodyczno-dydaktyczne, na których dowie się, jak kreatywnie wykorzystać otrzymane od instytutu materiały oraz motywować uczniów do efektywnej nauki. Szkolenia będą organizowane w regionach i prowadzone przez multiplikatorów Instytutu Goethego. Również dla uczniów przewidywane są w nowym roku szkolnym dodatkowe aktywności. Poniżej prezentujemy prace konkursowe uczniów. 

Barbara Mirosław

Zdjęcie 1   zdjęcie 2 zdjęcie 3

 

Wycieczka dla gimnazjalistów

Panorama Racławicka, Ostrów Tumski i Stare Miasto

Spacerkiem po górach.

Afrykanarium, ogród japoński i fontanny

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja  - 02.05.2017

 Gimbal 2017     Przygotowania do Gimbalu.

"Jedzenie na urodę i myślenia" - międzyklasowy konkurs profilaktyczny

Ruch to zdrowie... Klasa Ia Klasa Ib Klasa II Klasa IIIa Klasa IIIb

Otrzęsiny 2016

Ślubowanie Klas Pierwszych 2016

14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.

Po akcie pasowania na ręce Pani Dyrektor uczniowie przekazali życzenia dla Wszystkich Pracowników szkoły z okazji dnia Komisji Eukacji Narodowej.

Zdjęcia z uroczystości

Wycieczka do Warszawy

Dzień Chłopaka 2016

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017